DĚTSKÝ POKOJ
NA VINOHRADECH
Vinohradské byty se vyznačují jejich atypicky vysokou světlou výškou, a proto bylo skvělým podnětem ze strany klientů tento potenciál využít. Přáli si vytvořit pro svého malého syna a novorozenou dceru do budoucna pokojíček, ve kterém budou mít dostatečnou plochu k hraní si a rozvíjení dětské fantazie.

Ve spolupráci s Ing. arch. Sára Benešová
Architektonická studie místnosti pro dvě děti, které by pokoj mohli využívat nejen pro klasické využití, ale také pro rozvoj mnohých motorických schopností.
Využití systému Montessori a nastavení výšky nábytku pro aktuální věk dětí.
Vinohrady, 2021
Pracovní stoly využívají přímého přirozeného osvětlení a časem můžou s dětmi růst. Aktuálně, když jsou děti ještě malé, by byly pracovní desky položeny na nižších typových nábytcích. A postupem času by mohli pracovní desku společně se židličkami zvedat a zvyšovat dle výšky dětí. Důležitým požadavkem od klientů byla plocha anebo jakési pódium, kde by si děti mohly hrát s čímkoliv jím napadne, mohly u toho klidně sedět na zemi anebo na malých židličkách. A ideálně, aby se dalo toto pódium skrýt nebo složit, a uvolnit tím prostor v pokojíčku. Využili jsme k tomu prostor pod postelí a vymysleli mobilní pódium místo šuplíku pod palandou. Toto pódium slouží jako šuplík se schovanou matrací pro přespání návštěvy. Zároveň je to velký stolek na kolečkách, který se v případě potřeby posune kdekoliv po pokojíčku anebo opět schová pod postel.
Zadáním bylo také dětem nabídnout možnost realizovat se na zdech a tvořit si prostředí, které jim bude příjemné. Křídová černá malba je samozřejmostí a k tomu nástěnka s kolíky, kde si mohou věšet plátno na kreslení, kombinovat různé druhy poliček a věšet obrázky nebo plakáty. Dostatek úložného prostoru si v dětských pokojíčcích hračky, a pro ně je tady spoustu místo v krabicích v šatní skříni. Největším přáním rodičů do dětského pokoje pro své dvě děti bylo patro s prostorem na hraní. K tomu jsme vytvořili místo pro závěsnou houpačku a skryté zákoutí s Montessori knihovničkou. To všechno poskytuje vysoká světlá výška místnosti a možnost pracovat s truhlářskými prvky.
Aktuální stav dětského pokoje