GARSONKA
NA VINOHRADECH
Řešenou místností je část bytu ve vinohradském bloku. Jedná se o garsonku, ve které se nachází předsíň s vestavěnou skříní s tmavohnědým dekorem dřeva a zrcadlo. Koupelna je zařízená se všemi potřebnými prvky, jako jsou umyvadlo, záchod a sprchový kout. Pračka se zde nenachází, a proto je potřebné pro ni najít místo v hlavní místnosti.
Realizace architektonické studie pro hlavní a jedinou místnost pro uživatele jednotlivce, anebo i dvě osoby.
Využití truhlářské práce pro kuchyň s úložním prostorem a typových nábytků a svítidel.
Vinohrady, Praha, 2022
Hlavní místnost by měla dle zadání obsahovat kuchyň s truhlářskou výrobou. Ostatní vybavení bude na nájemníkovi, který se do bytu nastěhuje. Aby vše společně ladilo, v návrhu je řešený celý prostor komplexně. Návrh předpokládá, že si nájemník do bytu donese prvky, které budou mít dřevo dekor různých barev a odstínů. A jelikož se v celém bytě dřevo nachází na skříni v předsíni a na podlaze v hlavní místnosti, kuchyň je navržena s dekorem v černošedém odstínu. Nízká sestava kuchyňské linky je světle šedá, aby prostor prosvětlila a nebyla tak těžkým těžištěm v nejtmavší a nejhlubší části bytu.
Kompozičně se do prostoru mimo kuchyň vejde jídelní stůl pro dvě až tři osoby. Místo tohoto jídelního stolu by mohl být i kuchyňský ostrůvek s barovým sezením. Bylo však na investorovi, zda považuje velkou kuchyň pro takto malý byt tak důležitou a nakonec se rozhodl ponechat jídelní stůl jako ve vizualizaci. Ve zbylé části bude na rozhodnutí nájemníka, zda si pokoj zařídí s rozkládací pohovkou pro každodenní spaní anebo si ho zařídí s plnohodnotní postelí, pohovkou a skříňkou pro televizi. I v případě umístění všech nábytků tento prostor bude příjemně obytný bez prostorových omezení. Přístupné budou okna, radiátory a dostatek prostor na další drobné skříňky nebo poličky dle potřeb nájemníka. Kuchyňská sestava z boční strany vysoké části obsahuje šatní skříň přístupnou z ložnice. Skříň je dostatečně hluboká pro umístění šatní tyče na zavěšení oblečení a široká 60 cm pro šuplíky na spodní prádlo.