INTERIÉR
ZAHÁLKA
Naším úkolem je ke stávající koupelně a kuchyni dotvořit vzdušný moderní interiér. Řešenými místnostmi je obývací pokoj, ložnice, předsíň s navazující technickou místností a v neposlední řadě terasa o ploše 19 m2. V obývacím pokoji a ložnici je dřevěná podlaha, kterou chtějí klienti vyměnit za světlejší typ dřevěné podlahy.
Ve spolupráci s Ing. arch. Barbora Říhová
BYTU
Návrh interiéru bytu s nábytkem na míru a retro stávajícím nábytkem z 20. století.
Úprava dispozičního řešení tak, aby se rozumně rozložili metry čtvereční pro žití čtyřčlenné rodiny.
Belárie Praha, 2024
Materiálové řešení
Byt ladíme do teplých světlých tónů. Krémový interiér s bělenou dřevěnou podlahou kontrastně doplňujeme dominantními tmavšími prvky z ořechového dřeva a černými detaily osvětlení a kování. Celý návrh tvoří jednoduché objemy vertikál a horizontál pomocí vestavěných skříní. Dominantní jsou vertikální knihovny v obývacím pokoji a předsíni, které svým intenzivním a pravidelným členěním tvoří jasný řád, díky kterému působí knihovna stále uklizena.
V obytné místnosti je také jedna stěna z tmavě šedé imitace stěrky. Interiér má být hřejivý a harmonický, aby nic v prostoru extrémně nekřičelo. Důležité je, aby v bytě mělo vše své místo. Kromě knihovny mají být všechny úložné prostory uzavřené. Přechod předsíně a technické místnosti by klienti rádi uzavřeli pomocí vestavěné skříně. Po práci tráví hodně času v obývacím pokoji vařením a koukáním na Netflix. Obývacímu pokoji bude dominovat velkoformátová televize, kterou mají klienti velmi často zapnutou i jen jako zvukový podkres. Oproti ní nesmí chybět pohodlná pohovka.
Večer klienti upřednostňují mít zapnuté pouze tlumenější světla. V obývacím pokoji má být situováno i pracovní místo na homeoffice přibližně na jeden den v týdnu, které se dá lehce zamaskovat. Oba partneři si rádi před usnutím v posteli čtou. Pokud by bylo místo, rádi by měli čtecí koutek i jinde v bytě. Oblečení preferují mít převážné na principu věšení. Klient si rád nachystá oblečení na druhý den. Oblíbené interiérové barvy jsou bílá, béžová, šedivá s lehkým oživením. Rádi by se vyhnuli výraznějším barvám, jako je například červená a také studeným materiálům. Solitéry nábytků jako například konferenční stolek a postel, společně s horizontálními liniemi vestavěných skříní zvýrazňujeme materiálově tmavším odstínem dřevodekoru. Zbylý nábytek se drží v béžových tónech vycházejících jak ze stávající kuchyňské linky, tak z referencí klientů.
Typové dřevěné prvky solitérů v obou hlavních místnostech jsme volili od české firmy TeakPeak, pro jejich hezké a jemné zpracování detailů. Důraz na detail dáváme na vizuálně vytížené stěny naproti posteli a pohovce. Detail vytváříme pomocí tapety v ložnici či využíváme stávající stěrky v obývacím pokoji, kterou barevně přizpůsobujeme béžovému interiéru. Předsíň tvoří vestavěná skříň se zabudovanými dveřmi do malé technické místnosti. V ložnici vysokou šatní skříň se dvěma řadami šatních tyčí doplňujme vzdušnějším truhlářským prvkem, který se skládá z horizontální linie s šuplíky na drobnější oblečení a doplňky, a z vertikální mělké skříně s policemi na dokumenty.
Terasa
Velkou terasu opticky rozdělujeme dle funkcí, což dopomáhá k jejímu zútulnění. Je zde chill zóna s venkovní pohovkou, jídelní kout až pro 4 osoby, prostor na cvičení a bylinky v květináčích.