INTERIÉR
BYTU
Návrh řeší interiér mezonetového bytu v Kutné Hoře. Byt je situován v horních dvou patrech novostavby. V dolním patře je umístěn obývací pokoj s kuchyňským koutem a balkónem, koupelna a dva pokoje. Z obývacího pokoje vede schodiště do horního patra, kde se nachází další dvě ložnice, koupelna a rozlehlá terasa.

Ve spolupráci s Ing. arch. Barbora Říhová
MEZONETOVÉHO
V KUTNÉ HOŘE
Architektonická studie v realizaci pro interiér novostavby bytového domu pro manželský pár.
Přizpůsobení nábytku na míru a kvalitních svítidel dle potřeb klientů v jednotlivých místnostech.
Kutná Hora, 2023
Spodní podlaží
Předsíň s úložným prostorem pod schodištěm
Interiér má být minimalistický, hladký a funkční. Oba partneři mají rádi veškeré úložné prostory uzavřené. Klientka má ráda pastelové barvy a teplé materiály, naopak není fanynka lesklých povrchů, červené a zelené barvy.
Zadáním je vytvořit klidný domov, který je pro manželé intimní záležitostí. Místo, ve kterém se budou cítit uvolněně a spokojeně. Návštěvy u klientů doma jsou spíše výjímečné v rámci nejbližších přátel a rodiny. Rodiče obou partnerů bydlí dál od navrhovaného bytu a přijíždí většinou na vícedenní návštěvy. Je tedy potřeba místo na přespání. Partner nemá rád rostliny v květináčích v interiéru, ve svém bytě by rád pouze řezané či suché květiny. Na terase by naopak dle partnerky neměli chybět. Terasa v létě bude plnit funkci druhého venkovního obýváku. V obýváku by rádi měli místo na hraní dětí, které by se zároveň dalo použít na jógu, či lehké protahování. Pracovní místo klienti nepotřebují, ale v interiéru se má objevit případná plocha na šití.
Obývací prostor je rozdělen na kuchyňský kout, obývací místo a volně navazující jídelnu. Kuchyň se skládá z nízké sestavy, ostrůvku s posezením a vysoké sestavy. Na kuchyňskou sestavu navazují variabilní pohovky s taburetem. Samostatná jídelna je s obytným prostorem propojena velkým stavebním otvorem. Dominantním prvkem jídelny je tmavě modrá stěna s policemi na giny.
Jídelní kout
Samostatná jídelna je s obytným prostorem propojena velkým stavebním otvorem. Dominantním prvkem jídelny je tmavě modrá stěna s policemi na giny.
Pokoj pro hosty
Šití u pracovního stolu, čtení komiksů v pokoji pro hosty, sledování televize od kuchyňského ostrůvku, sklenička ginu v jídelně po večeři, konverzace na pohovkách v obývacím pokoji, víno na barové židli, či vaření u kuchyňského ostrůvku. Tyto všechny aktivity a mnoho dalších jsou navržené na své konkrétní místo v interiéru tohoto mezonetu.
Spodní koupelna
Celý návrh sjednocuje minimalistický design, který je laděn do tlumených barev béžové a šedé, doplněné o černé detaily.
Horní podlaží
Horní koupelna
Celý návrh sjednocuje minimalistický design, který je laděn do tlumených barev béžové a šedé. Doplněné o černé detaily a místy výraznější barevné prvky modré a bordó ve formě pohovek, textilní postele nebo dlaždic v koupelně.
Při navrhování jsme kladly hlavní důraz na jednoduchost a praktičnost Minimalizovali jsme otevřené úložné prostory jen na sběratelské prvky, jako například giny, gramofonové desky či komiksy. Celý návrh sjednocuje minimalistický design, který je laděn do tlumených barev béžové a šedé. Doplněné o černé detaily a místy výraznější barevné prvky modré a bordó ve formě pohovek, textilní postele nebo dlaždic v koupelně. Menší vstupní chodbu tvoří hluboká šatní skříň pod schodištěm, ve které je zabudovaná lavice na přezouvání.
Původní stav