BYTU
NA VINOHRADECH
Podkrovní byt se nachází v Praze na Vinohradech. Naši klienti měli přání vytvořit pohodlný a nadčasový vnitřní prostor, který by korespondoval s moderními motivy, a to za použití světlých pastelových barev. Interiér tohoto prostoru měl vzbuzovat pocit tepla, pohodlí a funkčnosti pro jejich bydlení. Přesněji řečeno, upřednostňovali interiér plný světla a příjemně kombinovaných materiálů, jako je dřevo spolu se světlými barvami.

Ve spolupráci s Ing. arch. Mariam Makaradze
PODKROVNÍHO
INTERIÉR
Architekotnická studie v realizaci pro mladý pár v čerstvé nadstavbe v bytovém domě.
Využití truhlářské výroby nábytku na míru pro dosažení efektivního způsobu užívání prostor pod šikmým stropem.
Praha 2 Vinohrady, 2023
Aby byl interiér ještě příjemnější, přáli si mít klienti abstraktní obrazy a dekorace, přičemž pocit útulnosti spatřovali v použití textilních doplňků, které dodávají celému prostoru estetickou atmosféru. Cílem koncepce designu bylo zohlednit každodenní potřeby zákazníků. Celý vnitřní prostor je bohatý na přirozené světlo, které proniká střídavě střešními anebo okny v obvodových zdech s dvojitým zasklením. Co se týče materiálů, navrhli jsme kombinaci masivního dřevěného dekoru s béžovými odstíny pro svislé plochy vestavěných skříní a všech předmětů na míru.
Klienti si vybrali podlahu s dřevěnou povrchovou vrstvou s konkrétním dekorem. V celém prostoru bytu jsme se snažili dosáhnout propojení mezi zakázkovými a zakoupenými výrobky. Hra zemitých a přírodních barevných tónů v interiéru jakýchkoli objektů ovlivňuje atmosféru uvnitř bytu, dodávající mu vzdušnost a lehkost. Kuchyň s obývacím pokojem je definována kombinací dřeva a světlého materiálu, kde dřevěný jídelní set propojuje celý prostor. Byt nabízí dvě místnosti, kde je jedna z nich slouží jako pracovna a druhá jako dětský pokoj. Oba pokoje jsou flexibilně zařízeny, aby bylo možné je v budoucnu snadno upravit podle potřeb a počtu obyvatel.
Šatník walk-in
Při navrhování prostoru ložnice jsme vycházeli z požadavků klientů a navrhli její rozdělení na dvě pomyslné místnosti. Uprostřed místnosti se nachází objekt, který rozděluje prostor na spací a šatní část.
Ložnice působí čistým a organizovaným dojmem. Tento typ prostoru se obejde s menším množstvím nábytku a vytváří pohodlí pomocí bezstarostných dekorativních prvků. Vybraná barevná kombinace dodává prostoru větší harmonii a citlivost. Pomocí akustických závěsů udržujeme v obou prostorech míru soukromí a snižujeme vzájemný hluk. Televizní kout je elegantně skrytý za posuvnými panely Oberflex.
Aktuální stav