INTERIÉR
DOMU
Dvoupodlažní rodinný dům se nachází v Jižních Čechách. Naši klienti si přáli vytvořit útulný, nadčasový vnitřní prostor, který by korespondoval s moderními motivy. Vnitřní rodinný prostor by měl působit komfortně pro jejich bydlení. Přesněji řečeno preferují atypický design interiéru, který není ve standardních tónech.

Ve spolupráci s Ing. arch. Mariam Makaradze
RODINNÉHO
S NEREZEM
Architektonická studie interiéru rodinného domu s použitím i drsnějších materiálů ve vyvážené míře.
Sjednocení dekorů dřeva a využití materiálů jako jsou probarvovaná MDF anebo nerez.
Jižní Čechy, 2023
Rádi by v našem návrhu viděli příjemné materiály, jak sami uvádějí. Těmi materiály jsou dřevo, bavlna a tóny jemných přírodních barev. Aby byl interiér příjemnější, chtěli by mít na očích barevné předměty, které dodávají interiéru esteticky unikátní atmosféru.

Chodba je navržena pro každodenní použití a má teplé tóny s dřevěnými dekory. Tvar sestavy nábytku na míru odpovídá stavebnímu oblouku příčky se zaobleným rohem. Na začátku vstupu do kuchyně s jídelnou je přes vysokou kuchyňskou sestavu připravený přístup pod schodiště. V reprezentativních prostorách jsme použili udržitelné materiály, jako je nerezová ocel, přírodní masivní dřevo a pastelově zelený materiál probarvované mdf desky.
Koupelna ve spodním patře
Aby měděná barva na jednotlivých prvcích co nejvíce vynikla, zvolili jsme základní barvy obkladů, stěrek a sanity v bílo-šedé škále. Pro pocit většího útulna a sjednocení s ostatními místnostmi, jsme přidali dřevodekor na šuplíkovou skříňku. Ten se opakuje v celém domě.
Jídelní stůl se skládá z monochromních židlí a jídelní lavice z masivního dřeva. Chtěli jsme prostor zatraktivnit pro dlouhodobý pobyt a nejen pro čas strávený u jídla pomocí konceptu jungle light, který se zaměřuje na experimentování s křivkami. Tento flexibilní světelný kabel nad jídelním stolem poskytuje neomezenou tvůrčí svobodu.

V obývacím pokoji představujeme nástěnnou knihovnu s kombinací nerezové oceli a masivního dřeva. Prostor je bohatý na různé typy a tvary sezení či aktivit, tudíž umožňuje svým návštěvníkům relaxovat, číst, pracovat a trávit čas společně s rodinnými příslušníky.
Dřevěným schodištěm se dostaneme do druhé části domu, kde máme k dispozici velkou halu s množstvím světel a pokojových rostlin. Před přechodem do ložnice se nachází šatna s velkými a sezónními úložnými prostory, která svou rozkládací pohovkou může hostit hosty na přespání. Místnost je řešena světlými a neutrálními tóny, aby byla příjemná pro jakýkoli typ člověka.

Ložnice je nejcitlivějším prostorem, místem, kde lze uniknout každodenní rutině a odpočívat. Integrovaný dobře osvětlený prostor na šití za postelí je rozdělen moderním panelem Oberflex.
Prostranná chodba
Dům je autory navržen tak, aby neměl pouze dlouhou úzkou neprosvětlenou chodbu. A tak jsme jí využili pro umístění dekoračních a uměleckých předmětů. Síce chodba nemá svou konkrétní funkci, mimo propojování obytných místností, její záměr však je, aby obyvatele domácnosti nezatížila, ba naopak dodala pocit vzdušnosti a prostrannosti.
Koupelny a toalety
Při navrhování jsme zvolili pro všechny menší objekty sanity nástěnné baterie a umyvadla s barevnými kovovými nožičkami, volně stojící vanou, umyvadly a armaturami s jejími geometrickými tvary.