RODINNÉHO
DOMU V DUBČI
Dvoupodlažní rodinný dům si po delším čase vyžaduje interiérovou obnovu kvůli novým požadavkům rostoucích dětí a práce rodičů z domova. Přáním klientů bylo přizpůsobit nábytek přímo dle jejich potřeb.
INTERIÉR
Architektonická studie v realizaci pro obnovu vzhledu interiéru, který nevyhovoval nárokům a moderní architektuře interiérů.
Návrh nábytku na míru pro vytvoření prostorů jako čtecí koutek, knihovna se zaoblenými rohy a dvě pracovny se specifickými nároky.
Praha Dubeč, 2020
Půdorys prvního podlaží
01 Předsíň
02 Chodba
03 Kuchyň
04 Jídelna
05 Obývací pokoj s čtecím koutkem
06 Pracovna
07 WC
08 Koupelna
09 Komora
10 Schodiště
11 Garáž
V obývacím pokoji, který je nadstandartně velký svou rozlohou, je umístěn za pohovkou pro celou rodinu čtecí koutek. Bude využíván jako hrací plocha pro společenské hry, odpočinek nebo samotné čtení. Opticky je oddělen od prostoru s televizí svislými latěmi pro větší pocit intimity. Pracovny jsou navrženy tak, aby odpovídali přesným množstvím knih a vybavení, které klienti mají, nebo v blízké budoucnosti mít budou. Dětské pokoje jsou navržené pro dospívající kluky s větší hloubkou stolů kvůli monitoru, klávesnici s myší a bloku na psaní. Pro sjednocení návrhu je v obývacím pokoji a ložnici umístěné orámování oken v dekoru stejném jako veškerý nábytek.
Pohledy na jednotlivé místnosti
Předsíň a spodní pracovna
Kuchyň, jídelna a obývací pokoj
Půdorys druhého podlaží
01 Chodba
02 Pracovna
03 Dětský pokoj
04 Komora
05 Dětský pokoj
06 Ložnice
07 Šatna
08 Koupelna
09 WC
10 Schodiště
Horní pracovna a dětský pokoj
Původní stav interiéru