RODINNÉHO
DOMU
Zadáním tohoto projektu byl dětský pokoj pro dospívající dívku a zařízení obývacího pokoje. Mladá teenagerka měla představu o kombinaci bílé a šedé barvy svého pokoje a jeho hlavní součástí měly být světýlka, zrcadlo, velká postel a pocit útulna.
INTERIÉR
V KLÁNOVICÍCH
Návrh pokoje pro dospívající dívku s využitím pouze typových výrobků.
Pro investorky byly navrženy dvě řešení, ze které si na základě reálných rozměrů a vizualizací mohli vybrat.
Praha Klánovice, 2021
Návrh byl zaměřen na praktické stránky využití, jako je pozice stolu levoruké studentky, která u něj v dnešních dnech tráví kvůli online vyučování spoustu času. Je také důležité, aby se v pozadí web kamery neukazovalo při výučbě její soukromí jako je například postel. Dívka si vybrala druhou variantu návrhu umístění postele, aby měla tzv. "krytá záda". V pokoji je také navržené místo pro přespání až dvou kamarádek pomocí rozkládacího křesla a velké postele. Pro obývací pokoj bylo zadáním prostor oživit barvami a také zútulnit. V návrhu byly voleny přírodní materiály příjemné na dotyk s drobnou strukturou. Požadavek byl také na vybavenost interiéru - navržený nábytek je možné zakoupit v obchodech IKEA.

Půdorys 1. varianty pokoje pro dívku

Pohledy na 1. variantu pokoje pro dívku

Půdorys 2. varianty pokoje pro dívku

Pohledy na 2. variantu pokoje pro dívku
Půdorys obývacího pokoje

Pohled na navrženou část obývacího pokoje
Původní stav pokojů
V obývacím pokoji se zachovává protější obývací stěna, bylo však potřeba zútulnit a plnohodnotně zařídit koutek pro čtení a sedací soupravu s dekoracemi a policemi. Dětský pokoj už neodpovídal požadavkům dospívající dívky.