INTERIÉR
SE ZAOBLENÝMI
Velmi sympatická rodinka si přála v nově pořízeném bytě cítit se útulně a hřejivě. Jako svojí „svatyni" domova považují právě kuchyň, pro kterou byl připraven dostatečně velký prostor.
Truhlářské práce: My Dva
Stavební práce: KPJG s.r.o.
Foto: Dalibor Hoffmeister
ROHY
Realizace interiéru celého bytu, který vizuálně provádí zaoblené rohy na nábytcích na míru.
Zručnost řemeslníků truhlařských a stavebních prací pro atypické tvary laminátového nábytku.
Praha, 2021
Kuchyň s jídelnou
A proto byla navržena kuchyňská sestavu ze tří částí. V čele kuchyně vysokou sestavu s lednicí, troubou a dvěma potravinovými skříněmi. Na jedné straně takzvaný příborník s nástěnnou poličkou, a na druhé straně linku s dřezem, myčkou, varní deskou a nástěnnými skříňkami. Vše je od sebe vzdálené tak, aby byla manipulace a otevíraní jednotlivých šuplíků pohodlný. Kompozičně je vysoká sestava v kuchyni dorovnána protější obývací stěnou s domino úložnými prostory. Všechna osvětlení jsou navržena od značky Nordlux, nohy jídelního a konferenčního stolu od Master&Master a jídelní židle jsou již objednány od značky Ton.eu.
Jídelna s obývací částí
Předsíň s vestavěnou skříní
Projekt byl původně plánován pouze na hlavní místnost, avšak po návrhu kuchyně s jídelnou a obývací části, se klienti rozhodli zařídit a nechat si navrhnout všechny místnosti v bytě. Vestavěná skříň do předsíně s konceptem zaobleného sezení, věšáky a schovanými poličkami za zrcadlem navazuje na design zaoblených rohů kuchyně. Aktuální denně nošené boty se můžou ukládat rovnou pod sezení přímo na dlažbu, a tím se ochrání skříň od jakékoliv vlhkosti nebo kamínků. Rozdílem oproti domovům, ve kterých jsme vyrůstali, jsou v dnešní době větší nároky na pracovní místo. Někdy je stůl v obývacím pokoji, někdy je pro něj vyčleněna speciální místnost. V tomto návrhu se nachází v ložnici. Bude sloužit na pravidelný „home office" nebo ke kreativním klidným chvilkám.
Ložnice s pracovním místem
Půdorys návrhu
Vizualizace architektonického návrhu
Původní stav bytu