KONTRASTNÍ BYT
Řešeným prostorem je interiér v novém bytovém komplexu. Hlavní úkol je vytvořit fungující interiér bytu o rozměru 2kk. Vstupním podkladem jsou k již zvolené povrchy podlah, obklady a dlažby v hygienických zařízeních, sanita, interiérové dveře a okna. Ložnice má využívat stávající nábytky klientky.

Ve spolupráci s Ing. arch. Barbora Říhová
Architektonická studie v realizaci s návrhem vybavení všech částí hlavních místností.
Nábytkem na míru navržené vyplnění jednotlivých zákoutí bytu dle jejich funkcí.
Praha, 2023
Předsíň
Investorka se v nově navrženém obývacím pokoji chce cítit příjemně. Interiér by měl poskytovat dostatečné množství úložných prostor. Tóny interiéru mají být zemité.
Vzdušná kuchyň se skládá z vysoké sestavy navazující na nízkou sestavu s výhledem z okna, která dále pokračuje podél zdi na bar se sezením. Charakteristickým prvkem tohoto interiéru jsou kontrastní kombinace materiálů a ornamentální skleněné prvky vitrín. Interiér je barevně kontrastně laděn v odstínech béžové, bílé a tmavě šedé s černými doplňky, které společně vytvářejí i přes tmavší tóny barev útulnou atmosféru interiéru.
Byt má sloužit v prvních pár letech na pronájem, později by se klientka ráda do něj sama nastěhovala. Klientka má dospělé děti, proto má být byt určitě přizpůsoben větším návštěvám. Jídelní stůl má poskytnout místo až pro 6 osob. Návrh interiéru tohoto bytu vychází ze stávajících prvků interiéru, hotových šedo černých koupelen a dřevěných dubových podlah. Obývací pokoj se skládá z odpočinkové zóny u televize, velkorysého jídelního stolu, pracovního stolu s knihovnou a zákoutí kuchyňského koutu, který jsme dispozičně propojili se zbylým prostorem pomocí barvového pultu.
Šatník u ložnice
Oblíbená barva investorky v interiérech je tmavě šedá. Naopak červenou barvu by klientka nerada měla v jakékoliv větší ploše. Materiálově klientka nemá preference, jen plyši by se ráda vyhnula.