BYT
NA
Řešeným prostorem je rekonstrukce bytu na Vinohradech. Jedná se o byt s dispozicí 3+kk, ve kterém se nachází obývací místnost s kuchyňským a jídelním koutem, dva pokoje, koupelna s toaletou a chodba. Byt bude sloužit k pronájmu, ale časem je možné, že se do něj klienti i sami nastěhují.

Ve spolupráci s Ing. arch. Barbora Říhová
NÁJEMNÍ
VINOHRADECH
Architektonická studie na byt s dispozicí 3+kk s vestavěným nábytkem na míru.
Navržené řešení pro jídelní stůl spojený s kuchyňským ostrůvkem pro zvětšení obývacího prostoru.
Praha, 2022
Koupelna je již dispozičně navrhnuta a jsou zakoupeny obklady s dlažbou. V jednom z obytných pokojů má být použit stávající nábytek (dvě vysoké skříně a postel). Hlavní místnost má dle zadání obsahovat kuchyň truhlářské výroby s větší pracovní plochou a pohodlné sezení pro návštěvy. Jídelní stůl s výhledem na televizi. Ta by měla co nejméně rušit, ideálně být zavěšená na stěně.

Byt má poskytovat co nejvíc úložného prostoru. V hlavní ložnici chtějí klienti jeden pracovní stůl. Oblíbený materiál investorů je dřevo a nemají rádi studené materiály. Klient se zde chce cítit útulně, bezpečně, svobodně a v klidu.
Menší obývací pokoj obsahuje kromě vysoké kuchyňské sestavy u vstupu pouze nízký nábytek, který vytváří vzdušný a svobodný prostor. Jídelní stůl volně navazuje na kuchyňský ostrůvek, který rozděluje obývací pokoj na obývací a kuchyňskou část.

Zachováváme architektonické kvality bytu, kterými jsou klenba ve vstupní chodbě a obloukový otvor do ložnice, který má potenciál lepšího prosvětlení chodby přirozeným světlem. Ložnice jsme navrhli do dvou variant. První varianta, která obsahuje mělčí skříně a obecně méně vestavěných nábytků v hlavní ložnici. Druhá varianta má více vestavěného nábytku, ale nevyužívá stávající postele.
V první variantě se do hlavní ložnice vstupuje prosklenými dveřmi s obloukem, které prosvětlují předsíň, přes šatnu s vestavěnými skříněmi. Šatnu je možné oddělit od ložnice závěsem pro vytvoření absolutního soukromí. V druhém pokoji je použit stávající masivní dřevěný nábytek doplněný vzdušným nábytkem Master&Master.

Druhá varianta uvažuje o větší místnosti jako o hlavní ložnici, která využívá své plochy pro co nejvíce vestavěného nábytku, skříní po jedné straně a knihovny s pracovním stolem po druhé straně. Druhý pokoj v této variantě obsahuje stávající skříně s novou rozkládací pohovkou. Interiér je laděn do teplých tónů béžové, zelené a tmavě hnědé barvy.