REKONSTRUKCE
V MOTOLSKÉM
Návrh rekonstrukce interiéru pojímá všechny prostory bytu o velikost 89 m2, který je situován v bytovém domě z roku 2008 na Praze 5. Klienti jsou usměvaví manželé se dvěmi syny v předškolním věku. Interiér chtějí mít praktický a harmonický, má odpovídat potřebám celé rodiny s předpokládaným dospíváním obou chlapců.
Ve spolupráci s Ing. arch. Barbora Říhová
BYTU
ÚDOLÍ
Návrh interiéru bytu s nábytkem na míru a retro stávajícím nábytkem z 20. století.
Úprava dispozičního řešení tak, aby se rozumně rozložili metry čtvereční pro žití čtyřčlenné rodiny.
Motolské údolí, 2024
Civilní interiér s jednotnou koncepcí, která bude udržitelná do budoucnosti. Během podzimních a zimních měsíců je byt tmavý, klienti by ho rádi prosvětlili a zklidnili. Byt je sice velkorysý, ale působí dost stísněně. Prostor v tuto chvíli, dle slov klientky, působí jako vlaštovčí hnízdo, přeplněn věcmi a nábytky různých druhů.
Prostorové řešení
Nově navržená dispozice bytu vychází z přání klienta, vybouráním příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem se prostor zvětšuje a vytváří se zde místo pro kuchyňský ostrůvek, který klienti měli na listu must-have.
V rámci interiéru si klienti chtějí zanechat několik kusů nábytku, jak vestavěnou skříň v chodbě, tak i další solitérní starožitné kousky, jako je pracovní stůl a komoda. Dispoziční řešení by mělo propojit kuchyni s obývacím pokojem. Pokoj má mít co nejvíce volného prostoru pro volný pohyb. Je to centrum veškeré interakce rodiny.
Oblíbený materiál investorů je dřevo. Barevnost bytu má být tlumená a neutrální, s možností pastelových barev. Výraznější barvy pouze v detailech jako je například koberec a polštář. Návrh obývacího pokoje vytváří novou dispozici, která se soustřeďuje interakci do středu, tak aby mohla být rodina co nejvíce dohromady. Dispozice, nízký nábytek a bílá barva použitá na vestavěném nábytku, tak i na stěnách, nám pomáhají docílit větší světlosti interiéru. Dětský pokoj je navržen tak, aby v něm kluci mohli postupně vyrůstat a cítili se v něm stále dobře. V dětském pokoji zvýrazňujeme niky u pracovních stolů námořnickou modrou, která přijemná jak pro menší děti, tak elegantní pro dospívající kluky. Tmavé starožitné kousky doplňujeme neutrálním bílým vestavěným nábytkem. V kuchyni zvýrazňujeme nástěnné skříňky pastelově zelenou, která interiér osvěžuje, ale stále zůstává nadčasový.
Prosvětlení místností
Zadáním je změnit dispozici tak, aby se zvětšil dětský pokoj, zcela se propojila kuchyň s obývacím pokojem a vytvoření šatny u manželské ložnice.